Možnosti studia pro uchazeče z Ukrajiny

Využijte možnosti studia na naší fakultě!

Další kolo potravinové sbírky ČZU proběhne 5. května

Ačkoli postupně pomáháme ukrajinským uprchlíkům se aklimatizovat, zvládnout kulturní šok a postavit se na vlastní nohy, potravinová pomoc je stále velmi důležitou součástí naší pomoci.

Pozice ČZU ve vztahu ke spolupráci s univerzitami v Rusku a Bělorusku

Agresivní vpád cizích armád na nezávislé území Ukrajiny vedl ČZU dne 28.2.2022 k rozhodnutí o zastavení spolupráce s univerzitami v Ruské federaci a později i v Bělorusku. Toto rozhodnutí se týká veškeré spolupráce, která předpokládala využití zdrojů ČZU.

Materiální sbírka ČZU pro Ukrajinu

Česká zemědělská univerzita v Praze pořádá materiální sbírku pro ukrajinské rodiny, především pro matky s dětmi, které bydlí v ubytovacích zařízeních ČZU nebo jiných místech ČR. Zdravotní materiál významně pomůže v ukrajinských nemocnicích.

Postup ČZU v souvislosti s událostmi na Ukrajině – informace rektora pro studenty a zaměstnance

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážené studentky, vážení studenti,

ČZU jednomyslným rozhodnutím kolegia rektora odsoudila ruskou agresi bezprostředně po zahájení útoku na Ukrajinu. Okamžitě jsme zahájili konkrétní a adresnou pomoc ukrajinským studentům, jejich příbuzným a blízkým.

Dopis rektora ČZU studentům z Ukrajiny

Plné znění je umístěno uvnitř aktuality.

Poradenská podpora (nejen) pro studenty z Ukrajiny na FŽP

Dotýkají se Vás jakkoliv aspekty současné mimořádné situace? Využijte možnost studijně-psychologické podpory Poradenství na FŽP!

Česká zemědělská univerzita v Praze otevírá veřejnou sbírku ČZU pro Ukrajinu

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážené studentky a vážení studenti,

v reakci na invazi ruských vojsk na Ukrajinu otevírá Česká zemědělská univerzita v Praze veřejnou sbírku ČZU pro Ukrajinu na pomoc ukrajinským občanům. Sbírkový účet vedený u České spořitelny má číslo 500 201 212/0800, variabilní symbol 997301.

Prohlášení ČZU k situaci po invazi ruské armády na mezinárodně uznávané území Ukrajiny

Česká zemědělská univerzita se znepokojením sleduje útok Ruské federace na Ukrajinu. Poslední události proto nutně přiměly vedoucí představitele ČZU a jejích součástí k tomuto společnému prohlášení.