Prezenční forma studia („denní“)
Student podle svého studijního plánu dochází na přednášky, semináře, laboratorní a praktická cvičení v každém semestru 14 týdnů (vyjma posledních semestrů před závěrem studia, které jsou 10-ti týdenní). Po 14 týdnech výuky následuje obvykle 5-ti týdenní zkouškové období, v němž studenti skládají zkoušky za daný semestr. Po prvním ročníku je v období prázdnin dvoutýdenní odborná praxe. Účast studentů na výuce je povinná. Garant předmětu stanoví způsob kontroly účasti. Kontrola účasti může být prováděna též elektronicky pomocí studentských karet.
Kombinovaná forma studia ("dálkové studium", "studium při zaměstnání")
Studium je během semestru rozloženo do 3 konzultací (přednášky předmětů v– pátek, sobota a neděle), které jsou v intervalu 3-4 týdny. Kombinovaná forma studia vychází z prezenční formy studia s tím, že se u ní předpokládá vyšší podíl samostatného studia. Studenti jsou na začátku přednášky z každého předmětu seznámeni s požadavky na udělení zápočtu a vykonání zkoušky, se studijní literaturou apod. Účast studentů na výuce je povinná. Garant předmětu stanoví způsob kontroly účasti. Kontrola účasti může být prováděna též elektronicky pomocí studentských karet.
Ke konci každého semestru je týden povinného blokového cvičení, kterého se student musí zúčastnit. Jeho náplní jsou zejména laboratorní, ale i seminární a výpočtová cvičení.
Studenti kombinovaného studia mají stejný studijní plán jako studenti prezenčního studia s drobnými odlišnostmi (bez tělesné výchovy a praxí).
Termíny, požadavky a pravidla pro přijímací zkoušky jsou stejné jako u prezenčního studia.