Proč byste měli studovat FŽP?

Proč studovat u nás?
Rozhodujete se, na jako vysokou školu jít? Čeká Vás důležité rozhodnutí, které ovlivní Váš další profesní život. Můžeme Vám pomoci v rozhodování.

Jedinečný kampus
I přes to, že je ČZU třetí největší univerzita v Praze, naše fakulta si zachovává rodinný ráz. Díky skvělé poloze univerzity máme blízko do přírody a náš skvělý kampus skýtá mnoho možností sportovního a jiného volnočasového vyžití.

Lídr v ochraně životního prostředí
V oboru Environmentální vědy je ČZU na 201. – 250. místě na světě ze 463 hodnocených univerzit (např. Univerzita Karlova se umístila na 301. – 350). ČZU také opakovaně obsazuje přední příčky světového hodnocení udržitelnosti a společenské odpovědnosti svého kampusu.

Široká nabídka aplikovatelných předmětů
Ochrana životního prostředí je součástí globálních strategií zemí celého světa a bude potřeba mnoha odborníků. Studujte obory od ekologie přes  vodohospodářství a chemii životního prostředí až po urbanismus nebo nejpokročilejší geoinformační technologie, a uplatněte se v praxi.

Připravíme vás na uplatnění v zahraničí
Láká vás vyjet v rámci studia do zahraničí? Není problém. Máme mnoho možností, jak strávit část studia na špičkových zahraničních univerzitách v rámci programu Erasmus. Případně studujte i u nás v angličtině, nabízíme finančně dostupné anglické programy.

Profesionální poradenství studentům
Nejste si ještě jisti výběrem školy? Potřebujete se poradit? Využijte naše studijní poradenství na fakultě. Pomůžeme Vám s výběrem programů a budeme vám k dispozici i kdykoliv během studia. Dokážeme pomoci i studentům se specifickými potřebami

Bohaté mimoškolní vyžití
Důležitý je i studentský život. Náš kampus, to jsou i sportoviště, bazén nebo kluby. Na naší fakultě funguje studentský spolek Naživo, který organizuje volnočasové a vzdělávací aktivity nebo třeba Spolek studentů oboru územního plánování.

Ještě nevíte?
Ozvěte se nám, přijďte na Den otevřených dveří nebo si domluvte konzultaci. Více informací pro uchazeče naleznete zde.