Dopis rektora ČZU studentům z Ukrajiny

Vážené studentky a studenti z Ukrajiny,

chceme Vám touto cestou vyjádřit naši podporu a solidaritu v souvislosti s vojenskou invazí ruské armády na území Ukrajiny.  Naše účast s Vámi v této těžké chvíli je skutečně upřímná, protože vychází z obdobné zkušenosti naší země z roku 1968. Proto jednoznačně odsuzujeme akt agrese vůči Vaší zemi, který vnímáme jako hrubé porušení mezinárodního práva.

V této souvislosti Vás chceme ujistit, že jsme připraveni Vám pomoci s těžkostmi, které lze, bohužel, předpokládat. V případě nutnosti Vašeho odjezdu z České republiky z důvodu probíhající krize (pomoc blízkým, obrana země atd.) Vám garantujeme možnost dokončit Vaše studia na ČZU po Vašem návratu, a to bez ohledu na dobu, po kterou nebudete moci z těchto důvodů studovat. Přerušení studia nebude nutné, pokud si o něho sami nezažádáte. Případné poplatky za delší studium Vám budou prominuty.

Pokud se dostanete do obtíží, můžete obracet na kontaktní centrum umístěné v blízkosti hlavního vstupu do areálu ČZU, které jsme pro tyto účely zřídili na Oddělení mezinárodních vztahů (tel. +420 703 182 920 nebo Kontaktní formulář). Zde se mohou hlásit i ti z Vás, kteří by se jako dobrovolníci chtěli zapojit do pomoci druhým. Cílem je poskytnout všem potřebným, a to nejen našim studentům, ale i např. jejich rodinným příslušníkům, co efektivnější pomoc.

Přeji Vám, pokud možno klidné dny.

Prof. Ing. Petr Sklenička, CSc.

rektor