Tuzemský lídr v oboru Water Resources je ČZU a její Fakulta životního prostředí

FŽP obsadila první místo mezi tuzemskými vědeckými institucemi s podílem 23,1% na publikacích v top 10% nejvýznamějších časopisů v oboru Water Resources dle oborové kategorizace Web of Science.

Česká zemědělská univerzita v Praze se díky výsledkům vědců z FŽP navíc umístila na druhém místě mezi institucemi ČR v oboru Environmental Sciences a na třetím v Environmental Engineering.

Trendy oborové publikační výkonnosti pracovišť výzkumných organizací v České republice v letech 2013-2014 analyzoval Institut pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA). Institut IDEA je nezávislý think-tank pro demokracii a ekonomickou analýzu Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR. Jeho aplikace umožňuje oborové srovnání vědeckého výzkumu na základě rozsahu a významu publikací.

Více informací naleznete zde: https://idea.cerge-ei.cz

Profilové týmy FŽP zabývající se oborem Water Resources:

Hydrological and Climate Variability www.fzp.czu.cz/HCV

Výběr publikací naleznete zde.

Wetlands Group www.fzp.czu.cz/WG

Výběr publikací naleznete zde.