XV. ročník konference Kostelecké Inspirování je za námi

Vážení účastníci konference Kostelecké Inspirování 2023,

děkujeme vám za přízeň i v letošním roce.

Letos se konference zúčastnilo 83 účastníků z 18 institucí. Celkem zaznělo 20 přednášek (z toho tři plenární přednášky) a mohli jste vidět celkem 31 posterů. Již tradičně se hlasovalo pro tři nejlepší prezentace a tři nejlepší postery. Ceny pro vítěze poskytla Fakulta životního prostředí ČZU v Praze, časopis Vesmír a nakladatelství Academia. Letos si ceny za nejlepší prezentace odnesli Ivo Kadlec (Home range analysis and habitat preferences of wolves recolonizing central European human-dominated landscapes), Monika Faltusová (Dead reckoning as a unique tool for calculating traveled distance in movement analysis) a Ivana Henzlová (Analysis of the sex ratio and the presence of the bark beetle Taphrorychus bicolor pathogens in the pheromone traps). Ceny za nejlepší postery získali Carol Omara-Ojungu (MicroChar, a Novel Biochar from Biowastes, Enhances Phosphorus Availability and Crop Productivity in Nutrient-Deficient Soils), Eliška Dvořáková (Economical and Ecological Benefits of Green Buildings) a Chingkheihunba Pebam (Quick response code as surveying tool for trail users). Všem oceněným gratulujeme.

Tímto děkujeme Fakultě životního prostředí ČZU v Praze, pod jejíž záštitou se akce konala a také všem sponzorům, kterými byli časopis Živa, časopis Vesmír a nakladatelství Academia.

Těšíme se opět na podzim na Kosteleckém inspirování 2024.

Za celý organizační tým KI 2023 a Fakultu životního prostředí (FŽP, ČZU)

Lucie Pešková, Adéla Hemelíková & Karolina Mahlerová