Praha hledá světlušky!

Pojďte se zapojit do našeho nového projektu, jehož cílem je prozkoumat, kde všude lze v Praze nalézt populace světlušek.

Pojďme zmapovat výskyt světlušek na území hlavního města! Tito světélkující brouci jsou v současnosti celosvětově ohroženi především světelným smogem a ničením stanovišť. Zkusme společně zjistit, kde všude je lze v Praze nalézt. Až půjdete večer domů nebo na procházku a narazíte na světlušku, vyfoťte ji, zaznamenejte přesné souřadnice a nahrajte vaše pozorování buď na naše stránky na Facebooku nebo na iNaturalist. Získaná data od vás přinesou velmi cenné informace, které poslouží jako základ opatření k zastavení úbytku těchto světélkujících brouků v budoucnosti.

Najdete nás na Facebooku nebo iNaturalist 

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.