Jak se zapíšu do dalšího semestru?

V 1. ročníku musíš do zahájení výuky v letním semestru získat minimálně 10 kreditů za předměty zapsané v zimním semestru. Do letního semestru se nezapisuješ, pokračuješ normálně dál ve studiu.

Co když nebude mít dost kreditů pro postup do dalšího semestru?

Začátkem letního semestru proběhne kontrola získaných kreditů, nemáš-li aspoň 10 ECTS, v UIS v úložišti dokumentů získáš první informaci – výzva k vyjádření se k podkladům.

Nezvládnul jsem splnit všechny předměty. Můžu opakovat?

Žádnou paniku. Postup záleží na tom, kolik jsi získal celkově kreditů. Nesplněné předměty si můžeš zapsat do nového akademického roku v září při zápise do vyššího ročníku. Informaci získáš v průběhu srpna na studentský email. Více info zde.

Chceš vědět, jaká máš práva a povinnosti?

Podívej se do studijního řádu FŽP. Najdeš tam i harmonogram akademického roku, kde si můžeš pohlídat důležité termíny.

Co musím v každém předmětu splnit?

Podívej se na Moodle, u každého předmětu je seznam požadavků ke splnění zápočtu a zkoušky a také doporučená literatura.  Podmínky sděluje pedagog na první přednášce. A pozor, bez zápočtu nemůžeš ke zkoušce.

První zkouškové….

Zjisti si, kolik bude vypsaných termínů. Na zápočet máš dva pokusy, na zkoušku tři. Není dobré chodit na tvůj první termín zkoušky na poslední vypsaný, protože v případě neúspěchu nebudeš mít už možnost opakování.