Směrová zemní past pro členovce

Název: Směrová zemní past pro členovce

Rok podání přihlášky UV: 2010
Číslo přihlášky:  PUV 2010 - 22351
Rok podání přihlášky patentu: 2010
Číslo přihlášky patentu: PV 2010 - 145
Přihlašovatelé: Česká zemědělská univerzita – FŽP, Výzkumný ústav rostlinné výroby, v. v. i.
Původci ČZU:  Ing. Michal Knapp, doc. RNDr. Pavel Saska, Ph.D.

Abstrakt:  Řešení se týká konstrukce směrové zemní pasti pro členovce, která je schopna odlišit úlovky padající do pasti z různého směru. Směrová zemní past pro členovce se skládá ze dvou podlouhlých dvojitých nádob, které tvoří dvě vnější nádoby a dvě vnitřní nádoby, přičemž mezi dvojitými podlouhlými nádobami je vložena střední naváděcí překážka a kolmo na ni jsou uloženy dvě boční naváděcí přepážky, které vedou kolem kratších stran vnějších podlouhlých nádob, a je mezi nimi umístěno pletivo. Střední naváděcí překážka a boční naváděcí překážky jsou spolu spojeny zásuvným zámkem, rovněž boční naváděcí překážky a pletivo jsou spojeny zásuvným zámkem. Celá past je překrytá stříškou, která je položena na naváděcí překážky a dále ukotvena k zemskému povrchu spojovacími prvky.