Informace o přihlášce ke studiu

Optimalizace vodního režimu krajiny ke snižování dopadu hydrologických extrémů

Název originální: Optimalizace vodního režimu krajiny ke snižování dopadu hydrologických extrémů (2015)

Rok: 2015

Autoři: prof. Ing. Pavel Kovář, DrSc., Ing. Hana Bačinová, Ing. Darina Heřmanovská, Ph.D.,  Ing. Michaela Hrabalíková, doc. Ing. Jakub Štibinger, CSc., Ing. Milan Kasl, Ing. Šárka Dvořáková, Ph.D., Mgr. Josef Zeman, Ph.D., Ing. František Křovák, CSc., Ing. Jana Šimková, Ing. Václav Pondělíček, Ing. Stanislav Veselý

Certifikační orgán: Ministerstvo zemědělství ČR

Popis: Cílem metodiky obecně je v rámci platnosti zákonů a vyhlášek, řešit ve vzájemném kontextu následující vazby hydrologie a vodního hospodářství: možnosti zvýšení retence a akumulace vody, snižování rizika povodí a sucha a návrhy příslušných opatření, snižování dopadů vodní eroze a volba vhodných protierozních opatření v příslušné lokalitě, návrhy multikriteriální optimalizace navržených variant biotechnických opatření zvažující i různé kombinace protipovodňových a protierozních opatření a zařízení.

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.