Dokument Prales zítřka získal hlavní cenu filmového festivalu

Mezinárodní festival outdoorových filmů ocenil hlavní cenou dokument Prales zítřka režiséra Michala Gálika, který pojednává o výzkumu a ochranářských aktivitách vědců FŽP ČZU v Kongu. Tým Tomáše Jůnka (námět a kamera) z katedry ekologie ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) monitoruje populace divokých zvířat v dosud neprozkoumaných oblastech pralesů Konžské pánve. Projekt a film vznikl díky podpoře Nadačního fondu Neuron a Faulty životního prostředí ČZU v Praze. Více o projektu naleznete ZDE.

Slavnostní vyhlášení nejlepších filmů a předání cen vítězům se uskutečnilo v Ostravě za účasti osobností ze světa sportu a dokumetární tvorby - ceny předávali ultra Ironman Jurij Tarča, cestovatel, polárník a spisovatel Petr Horký a jeden z našich nejúspěšnějších horolezců Marek Holeček. Hlavní cenu vyhlásil ředitel TV NOE a režisér Leoš Ryška.

Dokument Prales zítřka je ke zhlédnutí na stránkách České televize ZDE.