FŽP zahájila spolupráci s festivalem Let it roll

Odborníci z Fakulty životního prostředí letos zahájili spolupráci s organizátory hudebního festivalu Let it roll. Největší tuzemská drum&bassová akce se koná na letišti v Milovicích od 2. do 5. srpna. Snížit dopad akce na životní prostředí je snahou organizátorů v rámci jejich iniciativy Roll in Green. Obrátili se proto na tým FŽP ve snaze ještě více se zaměřit na návštěvníky a monitorovat udržitelné chování účastníků festivalu sledováním ekologické, vodní a uhlíkové stopy. Pozornost studentek se zaměří také na zjištění postojů a povědomí účastníků v možnostech a přínosech udržitelného chování. Studentky z Katedry aplikované ekologie se budou soustředit i na kritické posouzení environmentálních dopadů vybraných skupin plastů a bioplastů.