Projekt Prameny spojují představil Atlas pramenů

Mezinárodní projekt Prameny spojují, jehož součástí jsou odborníci z Fakulty životního prostředí ČZU v Praze, představil unikátní Atlas pramenů. Mapuje přes čtyřicet zdrojů vody na českosaském pomezí podél Lužického zlomu a na projektovém webu je k dispozici v úrovni laické i expertní. O zveřejnění atlasu aktuálně referoval například zpravodajský web iDnes.cz nebo Český rohlas.

Cílem projektu, jehož nositelem je Technická univerzita v Liberci a saským partnerem Technische Universität Dresden (IHI Zittau), je vytvořit síť akademických, vzdělávacích a samosprávných institucí, které působí v regionu Liberec-Zittau. Kromě přenosu know-how má spolupráce umožnit zapojení žáků místních škol a seznámit je s přírodním a kulturním bohatstvím regionu. Projekt financovaný z prostředků Evropské unie oficiálně skončí posledním lednem roku 2019.