Workshop projektu MetalRem a Bioredoxx představil perspektivy nano- a bioremediace

Řešitelé projektů MetalRem a Bioredoxx představili 19. září v prostorách Fakulty životního prostředí ČZU v Praze odborné veřejnosti a partnerům perspektivy nanoremediace a bioremediace. Účastníci měli možnost se seznámit s remediací půd a podzemních vod kontaminovaných kovy, s problematikou kontaminace látkami skupiny PFAS, s bioremediací chlorovaných ethenů nebo s pronikáním par kontaminantů do budov a s nejnovějšími trendy v sanacích.

Akce se zúčastnili zástupci Technologické agentury ČR, společnosti Dekonta, s.r.o., Univerzity Karlovy, Univerzity Palackého v Olomouci, Ministerstva životního prostředí a České inspekce životního prostředí.

Tento workshop proběhl za podpory programu MetalRem, který je financován částkou 1 496 360 € z Islandu, Lichtenštejnska a Norska z Fondů EHP a Technologické agentury ČR v rámci Programu KAPPA.