Technická protierozní opatření - Hrazení bystřin a strží

Název originální: Technická protierozní opatření - Hrazení bystřin a strží
Název anglicky: Mechanical structures of erosion control measures – the torrent control practice and gully erosion control structures
Rok: 2014
Autoři:
  
Ing. František Křovák, CSc.
   prof. Ing. Pavel Kovář, DrSc.
   Ing. Václav Kadlec, PhD. (externí)
Certifikační orgán: Státn?í pozemkový úřad, Husinecká 1024/11a, 130 00 Praha 3 - Žižkov

 

Popis: Metodika reaguje na potřeby jak státní tak i projekční sféry z pohledu možnosti efektivního navrhování, projektování i realizace komplexní opatření úprav odtokových poměrů v povodí biotechnickými prostředky a následně úprav v korytech a strží převážně stavebně technickými prostředky. Cílem metodiky je efektivní navrhování biotechnických opatření při hrazení bystřin a strží moderními metodami. Důraz je kladen na přírodě blízká řešení (cílená volba opevnění, volba materiálu, migrační prostupnost toku, vegetační doprovody, krajinný ráz apod.). Předpokládá se, že tato metodika by se mohla stát také součástí platné metodiky pro projektování komplexních pozemkových úprav v ČR. Tento materiál lze využít jak při vlastním projektování, tak i v navazujícím procesu realizace biotechnických opatření navrhovaných při hrazení bystřin a strží.

 

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.