Data v ochraně přírody tématem letošní konference AOPK ČR

Jubilejní 10. ročník konference K vybraným otázkám praktické ochrany přírody uspořádala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR tradičně s Fakultou životního prostředí ČZU 1. února 2024 v Aule ČZU. Tématem letošního setkání odborníků byla Data v ochraně přírody. 
AOPK ČR na konferenci představila nový Informační systém ochrany přírody (ISOP), který připravuje ke spuštění. Demonstrala také některé příklady dobré praxe ze správy i aplikace dat v AOPK ČR a u externích subjektů. V posledním bloku se uskutečnila panelová diskuze na téma, zda má česká ochrana přírody k dispozici dostatek dat.
Tradiční ocenění od AOPK letos obdrželi jako Osobnost roku starosta Vrchlabí Jan Sobotka a za Počin roku filmaři a autoři přírodopisných dokumentů Jiří Petr, Jan Hošek a Marián Polák.

 

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.