Děkan Michael Komárek patronem ZŠ J. A. Komenského

 

Děkan Fakulty životního prostředí ČZU v Praze prof. Michael Komárek se stal spolu s arciopatem břevnovského kláštera Petrem Prokopem Siostrzonkem patronem Základní školy Jana Amose Komenského na pražském Břevnově. Škola se hodlá profilovat v oblasti ekologické výchovy a péče o životní prostředí a v etické výchově. Zástupci školy v čele s novou ředitelkou Kateřinou Hrečínovou a za účasti obou patronů 11. června slavnostně otevřeli nové vzdělávací prostory v půdní vestavbě.

Vzdělávací instituce spojená s mateřskou školou provozuje Ekoškolu, která vede žáky k uvědomění a pochopení procesů probíhajících v přírodě a realizuje opatřebí podporující životní prostředí přímo v areálu školy. Žáci se dozvídají, jak naše činnost nebo nečinnost může přírodní procesy ovlivnit, co mohou udělat přímo ve škole, i jaká opatření mohou navrhnout, zavést či monitorovat. Sami tak mají být hybnou silou, aby zažili úspěch. 

Konkrétní forma spolupráce FŽP se základní školou je nyní v přípravě.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.