Jetelový den ve Velkých Hostěrádkách představil projekty FŽP

V sobotu 18. května jsme ve Velkých Hostěrádkách přivítali stovky návštěvníků a společně otevřeli naučnou stezku, na jejíž realizaci se vědci FŽP skrze projekt FRAMEWORK podíleli. Stezka má sedm kilomrtů a nabízí úchvatné výhledy na obec a okolní krajinu plnou polí, lesů a vinohradů a už teď je dostupná na mapy.cz.

Během Jetelového dne se nadšení milovníci přírody zapojili do mapování biodiverzity pomocí aplikace iNaturalist, seznámili se s ptačími obyvateli regionu díky České ornitologické společnosti a vyzkoušeli si, jak lze přírodu sledovat i jinak – moderními technologiemi. Použití dronů, spektrometru nebo termální kamery předvedli účastníkům naši kolegové David Moravec a Elisa Padulosi z projektu EarthBridge. Na konci stezky,  v prostorách Farmy PROBIO, čekalo na výletníky občerstvení v podobě produktů sociálního podniku Jasan nebo vinařství Veritas.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další společné akce!

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.