Nový článek z výzkumu rozdílů ve vlhkostních režimech lesní půdy

Tým Marty Kuželkové publikuje první článek z výsledků podrobného monitoringu TMS stanicemi na Amálii. Byl přijat do vědeckého časopisu European Journal of Forest Research a jeho plná verze ke čtení je zveřejněna online ZDE.
Článek pojednává o výrazných rozdílech ve vlhkostních režimech lesní půdy pod rozdílnými druhy stromů. Konkrétně jde o srovnání mladých porostů buku, smrku a modřínu v lesní části Amálie, která se vyznačuje napjatou hydrologickou bilancí (roční potenciální evapotranspirace je blízká hodnotám srážkových úhrnů).

Citace: Kuželková, M., Jačka, L., Kovář, M., Hradilek, V., & Máca, P. (2023). Tree trait-mediated differences in soil moisture regimes: A comparative study of Beech, Spruce, and Larch in a drought-prone area of Central Europe.
https://doi.org/10.1007/s10342-023-01628-y

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.