Pozvánka na přednášku: James Ramsay, expert na management přírodních zdrojů

I letos k nám na FŽP se svými přednáškami zavítá James Ramsay, expert na vyhodnocení vlivů na životní prostředí (EIA) a na management přírodních zdrojů, člen IUCN World Commission on Protected Areas. Ramsay působil coby specialista na mnoha projektech ve východní Evropě, Africe, na Blízkém Východě, v Karibiku a v Asii. Jeho expertíza zahrnuje zejména posuzování výstavby vodních elektráren, zavlažování nebo silniční infrastruktury, a související sociální a environmentální témata včetně ochrany biodiverzity. Nenechte si ujít setkání s jedinečnou osobností.

Srdečně Vás zveme na přednášku: 

Nature-based solutions for climate resilience: one way to increase resilience to climate change, 18.4. v 12:15, FZP, místnost D226
Anotace: An environmental consultant introduces the principles of using nature-based solutions (NbS) to improve climate resilience, with a focus on hydrological issues in SE Asia. The presentation is based on recent training workshops in Thailand and Cambodia dealing with both rural and urban areas. As well as the technical content, the talk covers the process (and pitfalls) of preparing and delivering workshops in a multi-national aid context.

Veřejnosti byly přístupné i další výukové přednášky:

Aid and development: life as an environmental consultant, with examples from Africa. 15. dubna od 10:30 v místnosti D218. Přednáška vysvětlí proces mezinárodní pomoci a roli odborníků v oblasti životního prostředí, ilustruje ji četnými příklady, které ukazují, jak environmentální a sociální záruky zapadají do projektů s důrazem na biologickou rozmanitost v Africe.
Anotace: A widely-travelled environmental consultant explains the international aid process and the role of environmental professionals in the system. The talk covers both the opportunities for this extremely interesting work and the skills needed (some of which are definitely not taught in universities!). It is illustrated by several examples from Africa showing how environmental and social safeguards fit into the project cycle, with a focus on assessing and managing biodiversity issues.

Bioengineering in the real world: trials and tribulations in Vietnam, 17.4. v 12:15, FZP, místnost VN306
Anotace: An environmental consultant tells the story of attempting to introduce bioengineering into the engineering mainstream in Vietnam. Over four years, bioengineering trials were set up on riverbanks and roadslopes, technicians and local residents trained, and knowledge products developed. As well as successes, the talk covers the many challenges of project implementation, some of which are best not written down...

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.