Projekt BIOCIRTECH získal cenu TA ČR v kategorii PARTNERSTVÍ

Národní centrum kompetence BIOCIRTECH, zabývající se díky šestnácti spolupracujícím subjektům širokou škálou zpracování odpadů v souladu s principy cirkulární ekonomiky, zvítězilo v hodnocení poskytovatele financování, Technologické agentury ČR, v kategorii PARTNERSTVÍ. Cílem projektu, jehož součástí je i tým Lenky Wimmerové z katedry aplikované ekologie FŽP, bylo vyvinout nové produkty z obnovitelných zdrojů zpracované environmentálně šetrnými technologiemi s důrazem na potravinovou udržitelnost, využívání přírodních zdrojů a udržitelnou energetiku. Výzkumný potenciál pracovišť přispěl ke zvýšení konkurenceschopnosti českých podniků ve světě a obohatil jejich komerční sortiment.
Slavnostní předání ocenění - sošek se uskuteční 2. listopadu v historické budově Národního muzea.
Sledující na sociálních sítích TA ČR mají možnost pro jednotlivé projekty také hlasovat. Vítězný pak vyhrává i sošku Český nápad a stane se absolutním vítězem Cen TA ČR 2023.
Hlasovat můžete zde: https://vedaneniscifi.tacr.cz/#vitezne-projekty

Video o projektu můžete zhlédnou zde:


Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.