Denní motýli Prahy – atlas rozšíření

Společně s kolegy z organizací Hutur, Beleco, Národního muzea v Praze a Entomologického ústavu AV ČR jsme se v posledních letech spolupodíleli na tvorbě síťového atlasu denních motýlů hl. m. Prahy. Publikace přináší prozatím nejucelenější přehled o historickém i současném rozšíření všech druhů denních motýlů na území našeho hlavního města. První náklad už je skoro rozdán do pražských škol, knihoven a místním ochranářům, ale Magistrát hl. m. Prahy plánuje dotisk i pro veřejnost.

Citace publikace: Čížek O, Marhoul P, Vrba P, Kadlec T & Jakubíková L (2022) Denní motýli Prahy, atlas rozšíření. Hlavní město Praha, Praha, 360 str.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.