Michal K. a Michal Ř. prezentovali svoje výsledky na ICE „2020“

Největší mezinárodní entomologický kongres se s dvouletým zpožděním uskutečnil v Helsinkách. Michal Knapp zde vedl sympozium s názvem „Pest management perspectives“, kde představil svoji přednášku o možných benefitech polních kazů a ekosystémových službách na orné půdě. Michal Řeřicha zde prezentoval dva postery pojednávající o úspěšné parazitaci slunéček Harmonia axyridis lumčíkem Dinocampus coccinellae a o vlivu přezimování ve třech modelových zimách na slunéčka Harmonia axyridis.

Kromě vědeckého programu jsme si užili i mimokonferenční část. Zavítali jsme na předkolo ligy mistrů mezi HJK Helsinki a FC Viktoria Plzeň, abychom rozšířili fanouškovskou základnu českého fotbalového týmu ve Finsku :-). Dále jsme navštívili historickou pevnost Suomenlinna, jež je zapsaná na seznamu UNESCO a samozřejmě jsme vyrazili do krásné finské přírody pro vzorky slunéček k budoucímu výzkumu.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.