Podpora okáče metlicového

Přípravné práce na našich ploškách poblíž Prokopského údolí se konečně uchýlily ke konci. Nejprve bylo nutné při přípravě ploch narušit původní drn. Následně bylo nutné narušený drn vlastnoručně vyhrabat a odvézt, u čehož se nejeden pěkně zapotí, jak můžete vidět na přiložených fotografiích. Do zoraných plošek jsme zaseli směs živných a nektarodárných rostlin nejen pro okáče metlicového.

V dalších fázích projektu bude na ploškách probíhat flexibilní managment spočívající v kombinaci mozaikové seče a pastvy dle aktuálního počasí a populačního vývoje cílových ohrožených druhů motýlů.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.