PR V Bahnách pod záštitou FŽP-ČZU

V březnu jsme začali s entomologickým průzkumem fakultní rezervace V Bahnách na Rakovnicku. Pomocí světelných lapačů sledujeme druhovou bohatost nočních motýlů. Při pochůzkách lokalitou dále monitorujeme denní zástupce. Ze zajímavějších druhů jsme již například zaznamenali můřici jarní (Achlya flavicornis), babočku síťkovanou (Araschnia levana), soumračníka jitrocelového (Carterocephalus palaemon), můřici dvojtečnou (Ochropacha duplaris) či očkovce tmavého (Cyclophora pendularia).

Aktuální počet zjištěných druhů: 95

Počet druhů z Červeného seznamu: 2(NT), 1(VU)

Více informacích o rezervaci zde: https://www.fzp.czu.cz/cs/r-7185-aktuality/prevzeti-prirodni-rezervace-v-bahnach-fotogalerie.html

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.