Význam ostrůvků travnatých a lesních stanovišť pro přezimování půdních členovců v zemědělské krajině

V prestižním časopise Biological Conservation nám vyšel článek popisující, kde se v zemědělské krajině vyskytují přezimující užiteční členovci. Střevlíci, drabčíci, pavouci, stonožky i mnohonožky výrazně preferují mimoprodukční ostrůvky a jejich okraje před ornou půdou. Toto platí jak pro travnaté, tak pro lesnaté ostrůvky, a proto je velmi důležité existující ostrůvky v zemědělské krajině uchovat a případně nové ostrůvky tvořit.

Odkaz na celý článek je zde: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S000632072200310X?dgcid=coauthor&fbclid=IwAR3EWb5PdokqygUZ1zHnxLPYJ3BtyUCYGzs4jJaQN1pgr60AKiUrQ9V2M4s 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.