Bezpilotní prostředky

Zajímají vás moderních technologie? Máte možnost se podílet na tvorbě nových metodických postupů, hodnocení stavu, popisu možností aplikací bezpilotních prostředků v nejrůznějších environmentálních oborech.

Popis technologie, popis možných senzorů/periferií (optická kamera, termální kamera, multispektrální kamera, hyperspektrální kamera, lidar...). Základní popis dostupných SW pro zpracování dat získaných periferií/senzorů nesených bezpilotním letadlem. Legislativa v ČR (její omezující dopady na praktické využití). Možné využití dronů v zemědělství, lesnictví, hodnocení volné krajiny... Přiblížení trhu, potenciál, vývoj, marketing.

Typ práce: rešerše, studie, experiment

Prerekvizity: základy DPZ a GNSS

Podmínky: proaktivní přístup, znalost Doplňku X leteckého předpisu L2

Vedoucí: Jan Komárek, D340

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.