PR V Bahnách pod záštitou FŽP-ČZU

V březnu jsme začali s entomologickým průzkumem fakultní rezervace V Bahnách na Rakovnicku. Pomocí světelných lapačů sledujeme druhovou bohatost nočních motýlů. Při pochůzkách lokalitou dále monitorujeme denní zástupce. Ze zajímavějších druhů jsme již například zaznamenali můřici jarní (Achlya flavicornis), babočku síťkovanou (Araschnia levana), soumračníka jitrocelového (Carterocephalus palaemon), můřici dvojtečnou (Ochropacha duplaris) či očkovce tmavého (Cyclophora pendularia).

Aktuální počet zjištěných druhů: 95

Počet druhů z Červeného seznamu: 2(NT), 1(VU)

Více informacích o rezervaci zde: https://www.fzp.czu.cz/cs/r-7185-aktuality/prevzeti-prirodni-rezervace-v-bahnach-fotogalerie.html