Pojeďte s námi na Letní školu Katedry ekologie FŽP

Stejně jako v minulých letech, i letos organizuje Katedra ekologie FŽP dva prázdninové výjezdy zaměřené na poznání zajímavých ekosystémů Evropy a jejich ochranu. V průběhu exkurze se seznámíme s charakteristickými druhy, jejich společenstvy, důvody ohrožení a ochranou, managementem místních ekosystémů, jejich hospodářským využitím apod. Odborný program je doplněn návštěvou přírodních i kulturních zajímavostí a vybraných památek.

Pro letošek jsou v plánu tyto dvě letní školy:

• Bulharsko (2. - 15. 7. 2024): – navštívíme horské oblasti západního Bulharska, zejm. dva známé národní parky - Rila a Pirin, kde se seznámíme jak s místními horskými lesy, tak ekosystémy alpínského bezlesí nad horní hranicí lesa, ale uvidíme i tradiční zemědělskou krajinu v podhůří, vinařské vesničky či známé pravoslavné kláštery a další přírodní či kulturní zajímavosti.
  • Švýcarsko (30. 7. – 10. 8. 2024): aneb Alpy stokrát jinak – navštívíme různé horské oblasti Švýcarska, stejně jako na předchozí exkurzi uvidíme jak alpínské pásmo nad horní hranicí lesa, tak horské lesy v nižších polohách a řadu dalších přírodních zajímavostí (soutěsky, vodopády, ledovce), ale i zemědělskou krajinu, horské pastviny či alpská jezera. Program doplníme návštěvou tradiční sýrárny a čokoládovny.

Odborný program, veškeré další informace a odkazy na přihlášky najdete zde: https://home.czu.cz/zasadil/letni-skoly-2024

Přihlášky jsou otevřeny do 16. dubna 2024 (23:00), poté pak do zaplnění volných míst.

Cena: pro obě exkurze je stanovena stejná, jen vezměte na vědomí, že ve Švýcarsku jsou pak vyšší pobytové náklady na místě, ať už jde o potraviny, místní dopravu (lanovky, vlaky) nebo vstupy, tj. další náklady v průběhu cesty.

Petr Zasadil
Katedra ekologie FŽP