PSFF přináší na ČZU nejlepší populárně-vědecké filmy

Aula ČZU se od 16. do 19. října 2023 stane dějištěm dalšího ročníku festivalupopulárně-vědeckých snímků z celého světa Prague Science Film Fest. Soutěžní výběr letošního PSFF je připraven! Z rekordních 1680 přihlášených snímků dramaturgové a dramaturgyně vybrali finální jedenáctku dokumentů z různých koutů světa. Širokou škálu témat nejen z oblasti přírodních věd letos zastřešuje motiv lidského zdraví v souvislosti s životním prostředím a prevencí. Celý program naleznete zde: https://psff.cz/program/

Vstup na projekce a diskuse s odborníky je zdarma, registrujte se zde: https://psff.cz/registrace/

Prague Science Film Fest pořádají Česká zemědělská univerzita v Praze a Univerzita Palackého v Olomouci. ČZU organizovala festival ve svém univerzitním kampusu již od roku 2011 pod názvem Life Sciences Film Festival a později ČZU Film Fest. V roce 2020 se spojila s olomouckou univerzitou, na jejíž půdě úspěšně probíhá Mezinárodní festival populárně-vědeckého filmu AFO (Academia Film Olomouc) už od roku 1966. Mimo běžný program v kampusu se tak festival může rozrůst i do centra a přivítá hned několik zahraničních hostů. Vyvrcholením celé spolupráce pak bude předání Grand Prize vítěznému snímku vybraného jak ze soutěže posledního ročníku AFO, tak i z hlavní soutěže na ČZU. Tato Grand Prize je spojena s úctyhodnou finanční odměnou ve výši 10 000 amerických dolarů.

Prezidenty festivalu jsou: prof. Ing. Petr Sklenička, CSc. a prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D.

Těšíme se na Vás!