Letní školy očima studentů

Letní škola, které jsem se účastnila, se konala na univerzitě Satya Wacana Christen University (UKSW) v Indonésii. UKSW má 14 fakult, 4 magisterské programy a 39 programů bakalářských. Tato univerzita se nachází ve městě Salatiga ve střední Jávě, je situována do 3 kampusů, které jsou plné zeleně a díky tomu poskytují studentům chladnější a příjemnější prostředí v porovnání s rušným městem.

Naši skupinu z České republiky tvořilo deset studentů z ČZU. Byl pro nás připraven program (odborné exkurze, kurzy a prezentace). Během letní školy jsme se aktivně účastnili několika prezentací, kde jsme prezentovali místním studentům zejména výsledky našeho výzkumu. Dále pak informace o naší univerzitě, fakultách, o české krajině a kultuře. Během bloků s odborníky z místní univerzity byly naše studijní výsledky diskutovány.

Součástí letní školy bylo také několik kulturních zážitků, jako například ochutnávka místní kávy Kopi Luwak a tradičních indonéských pokrmů. Společně se studenty UKSW jsme si vyzkoušeli přípravu Gado Gado, Mie Ayam a Pepes. Také jsme byli pozváni na seminář ohledně metody výroby tradičních obalů na pokrmy, které jsou nadějnou cestou pro snížení množství plastových obalů. Obvykle se jednalo o banánové listy.

Zpestřením bylo také navštívení města Solo, které je významné batikováním. Techniku batikování jsme měli možnost sami vyzkoušet. Batika je důležitou složkou indonéské kultury, proto jsem byla ráda, že jsem mohla nahlédnout a zkusit si tuto techniku. Letní škola byla skvělou zkušeností, která utvořila nové kontakty a přátelství.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.