Medailonek ze zaměstnanecké mobility

Ben-Gurion University of the Negev (BGU) je izraelská univerzita s moderním hlavním kampusem, který se nachází ve městě Beer Sheva v jižním Izraeli. BGU má pět fakult a řadu výzkumných ústavů a pracovišť. Jedním z nich je Jacob Blaustein Institutes for Desert Research (BIDR), který zastřešuje výzkumné ústavy umístěné v kampusu Sde Boqer jižně od Beer Shevy v Negevské poušti. Tento kampus je součástí osady Midreshet Ben-Gurion, která je stejně jako univerzita v Beer Sheva pojmenována po zakladateli a prvním premiérovi státu Izrael Davidu Ben-Gurionovi a nachází se zde také jeho hrob. Midreshet je místem s bohatou zelení reprezentovanou zejména efektivně zavlažovaným parkem, který je vyhledáván v oblasti se vyskytujícím kozorožcem núbijským. Pouštní krajina v okolí Midreshet Ben-Gurion je mimořádně zajímavá, zejména pak členitý reliéf kaňonu – vádí Nachal Cin a kráteru Makhtesh Ramon, který je 40 km dlouhý, 2–10 km široký a tvarem připomíná protáhlé srdce.

Součástí BIDR je také The Swiss Institute for Dryland Environmental & Energy Research s oddělením zaměřeným na aplikace nástrojů matematiky, fyziky a inženýrství na problémy životního prostředí - Alexandre Yersin Department of Solar Energy and Environmental Physics (YDSEEP). Právě toto oddělení zabývající se prestižním výzkumem bylo možné navštívit v rámci zaměstnaneckého pobytu na BGU poskytovaného prostřednictvím projektu Erasmus+ KA107 Mezinárodní kreditová mobilita. Zkušenosti získané při prezentaci výsledků vlastního výzkumu před náročnými kolegy z YDSEEP, při aktivní účasti na odborných seminářích, prostřednictvím osobních kontaktů a diskusí (zejména profesorem Golanem Belem) představují významný přínos pro rozvoj a další směrování akademické kariéry. Zaměstnanecký pobyt na Ben-Gurion University of the Negev v Izraeli lze v každém případě doporučit.

doc. Mgr. Marek Vach, Ph.D.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.