Posilujeme bilaterální spolupráci ve Střední Asii

FŽP od 22. do 30. dubna 2024 navštíví dvě vědkyně z kazašské Toraighyrov University (ToU). Návštěva díky programu Erasmus s univerzitou ve městě Pavlodar navazuje na dlouhodobou spolupráci, kterou má ČZU s univerzitami v Kazachstánu a jinde ve Střední Asii. Předcházející projekty Erasmus+ KA (SAGRIS 2020-2023, SARUD 2015-2017) řešily zejména vzájemnou kompatibilitu našich vzdělávacích systémů a přispěly k tomu, že mnoho tamních studentů studuje na ČZU. Aktuální projekt má za cíl vytvořit a rozvíjet konkrétní osobní kontakty, protože by na další tři roky mohl být financován i nový projekt Erasmus. Ten je zacílen na capacity building excelentních a projektových týmů na několika univerzitách ve Střední Asii. Mělo by dojít k propojení tematicky zaměřeného vzdělávání v obnovitelných zdrojích energie s ČZU a institucemi v Rakousku a Německu. Kazachstán totiž řeší staré ekologické zátěže po sovětském hospodaření, jež mnohé přetrvávají dodnes a jsou výzvou pro výzkumné i realizační teamy z celého světa.
Návštěvy ČZU se zúčastní vedoucí Katedry Biologie a ekologie ToU Doc. Kaliyeva a Dr. Akimbekova, odborná asistentka na téže katedře.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.