Přednáška: James Ramsay, expert na management přírodních zdrojů

Srdečně vás zveme na přednášku a setkání s expertem na vyhodnocení vlivů na životní prostředí (EIA) a na management přírodních zdrojů.
James Ramsay (mj. člen IUCN World Commission on Protected Areas) zavítá na FŽP s přednáškou Aid and development: life as an environmental consultant, with examples from Africa. Přednáška se koná 10. května od 10:30 v místnosti ZII.

Přednášející vysvětluje proces mezinárodní pomoci a roli odborníků v oblasti životního prostředí. Přednáška se týká jak příležitostí pro tuto nesmírně zajímavou práci, tak potřebných dovedností (z nichž některé se na univerzitách rozhodně nevyučují!). Ilustruje ji četnými příklady, které ukazují, jak environmentální a sociální záruky zapadají do projektů s důrazem na biologickou rozmanitost v Africe.

Ramsay coby specialista působil v posledních čtyřech dekádách na mnoha projektech ve východní Evropě, Africe, na Blízkém Východě, v Karibiku a v Asii. Jeho expertíza zahrnuje zejména posuzování výstavby vodních elektráren, zavlažování nebo silniční infrastruktury, a související sociální a environmentální témata včetně ochrany biodiverzity. 

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.