Studentská zahraniční návštěva na FŽP

V rámci projektu Hurá na vysokou nás navštívili středoškoláci z Gymnázia J. A. Komenského Nové Strašecí, kteří hostili Erasmus studenty z Kréty, Estonka, Litvy, Portugalska a Řecka. Pro studenty byl připraven nabitý program. Přivítal je prof. Martin Hanel, proděkan pro mezinárodní vztahy, dále jim Nicole Komárková představila anglické bakalářské studijní programy, které naše fakulta nabízí. Studenti si prohlédli kampus ČZU i naši fakultu. Mgr. Michal Šereš a Ing. Jakub Mlejnek představili studentům různé příklady tzv. zeleno-modré infrastruktury, která slouží ke snižování dopadů klimatické změny. Přímo na budovách FŽP jim ukázali celou paletu příkladů zeleno-modré infrastruktury od zelené střechy a zelené fasády, přes mokřadní biotop a kořenovou čistírnu až po systém recyklace šedých vod a jejich opětovného využití. Další aktivitu pro studenty připravil Ing. Martin Kovář v Hydropedologické laboratoři, kde si vyzkoušeli různá hydropedologická měření pro získání základních informací o půdě a vodě. Nakonec si vytvořili se studenty ze Spolku NaŽivo voskovaný ubrousek, který slouží jako ekologická náhrada potravinové fólie a plastových sáčků.

Jsme velmi potěšeni, že jsme mohli hostit studenty z následujících škol: Theodoropoulos schools, Crete; Talinna Inglise Kolledž, Estonia; Kauno Vyturijo Gymnazija, Lithuania; Agrupamento de Escolas D. Filipa de Lencastre, Portugal; 7th Geniko Lykeio Thessaloniki, Greece.