Výběrové řízení pro praktické stáže Erasmus v Rusku

Fakulta životního prostředí, ČZU v Praze vyhlašuje výběrové řízení na 60-denní stáž do Ruska pod záštitou projektu Erasmus KA107 Mezinárodní kreditová mobilita.

Praktická stáž je možná pouze na Ural State Forestry Engineering University, v Jekatěrinburgu a to v minimální a maximální délce 60 dní/student. Projekt dotuje výjezd celkem 8 studentů z ČZU za celé období projektu. Momentálně hledáme alespoň 3 uchazeče, na některé z uvedených témat.

Pro výměnu studentů jsou definovány čtyři odborné oblasti spolupráce:

• Modelování procesů v životním prostředí (2 studenti);
  • Dálkový průzkum země a GIS (2 studenti);
  • Biodiverzita a environmentální vědy (2 studenti);
  • Rekultivace po těžbě (2 studenti).

Výběrové řízení se bude konat dne 19. 3. 2021 v 9 hod a to skrze MS Teams, kde každý uchazeč obdrží unikátní pozvánku k pohovoru, který bude veden v anglickém jazyce. K pohovoru je nutné dodat následující:

• motivační dopis v anglickém jazyce,
  • svoje CV (v anglickém nebo českém jazyce),
  • Transcript of Records (výpis studijních výsledků z UIS) za celou dobu studia na ČZU i z dalších univerzit, kde jste jako student, popřípadě absolvoval nižší stupně studia (může být kopie Diploma Supplement),
  • jazykový certifikát prokazující znalost ruského jazyka - minimálně A1

Programu se mohou účastnit studenti Bc, Mgr a PhD studia. Využité měsíce pro výjezd se započítávají do Erasmus měsíců.

Odkaz k podmínkám programu je k dispozici zde.

Více informací poskytuje koordinátorka projektu Ing. Zdeňka Šmrhová, pouze e-mailem smrhovaz@fzp.czu.cz. Informace o samotné univerzitě a rozřazení na jednotlivé stáže je možné konzultovat s odborným koordinátorem projektu, Dr. Ing. et Ing. Miroslav Kravka, kravka@fzp.czu.cz.