FŽP posiluje české aktivity v Pacifiku

Peter Kumble a Tomáš Jůnek byli delegáty FŽP pro veletrh vysokých škol Evropské unie EHEF 2018, který se v hlavním městě Filipín Manile uskutečnil 10. října. Společně s dalšími zástupci z ČZU a ČVUT reprezentovali konsorcium českých vysokých škol Study in Prague. Díky podpoře českého velvyslanectví v Manile se tisíce mladých Filipínců seznámily se systémem vysokého školství v ČR i možnosti spolupráce v rámci Filipín. ČZU v současnosti spolupracuje s nejméně třemi vysokými školami na Filipínách, kterými jsou prestižní University of the Philippines Los Baňos (UPLB), Visayas State University (VSU) a regionální Bohol Island State University (BISU). V posledně jmenované univerzitě zástupci FŽP navštívili vedení kampusu v Bilaru a představili dva nové výzkumné záměry s možností zahájení koncem roku 2018.

České velvyslanectví také FŽP zprostředkovalo nyní již oficiální spolupráci s University of Guam (UOG). Ostrov Guam, spadající pod americkou administrativu, nabízí jedinečnou možnost široké spolupráce na poli environmentálních témat. Ty z povahy odlehlého ostrova v Pacifiku zahrnují zejména otázku zajištění vodních zdrojů, recyklace odpadů, dopadu turismu, ale také problematiku invazních druhů živočichů a rostlin či mořské ekologie. Česká návštěva na Guamu, která umožnila poznat reálie území i vřelý univerzitní tým, byla reciproční ke květnové cestě prezidenta UOG Roberta Underwooda a děkana Lee Yudina do Prahy.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.