Opatření na ochranu ptáků zemědělské krajiny

Jedním z našich cílů je vytvořit systém konzultací, setkávání se a zapojování orgánů státní správy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jakož i dalších aktérů v každé z 10 evropských zemí, tak aby byly navrženo 20 vhodných opatření na ochranu polních ptáků. Jedním z klíčových faktorů pro jejich identifikaci je včasné zapojení všech zainteresovaných stran (zemědělci, vlastníci půdy, myslivci atd.) a dalších relevantních aktérů (farmářské poradenské služby, zemědělské komory a asociace, odborníci na ochranu přírody a také národní a regionální úředníci odpovědní za programy rozvoje venkova a programu LIFE). Dalším klíčovým faktorem je načasování s procesy SZP.

Systém a strategii výběru těchto druhů přibližuje dokument, který je ke stažení níže..