"GIS a ochrana přírody spolu souvisí!"

Doktorand KAGUP Jan Zárybnický převzal prestižní ocenění „Special Achievement in GIS“ pro Agentura ochrany přírody krajiny ČR na Esri uživatelské konferenci dne 11. července 2018 v San Diegu (USA). Agentura ochrany přírody a krajiny ČR byla vybrána z více než 300.000 kandidátů. Ocenění bylo uděleno za efektivní využívání nástrojů GIS v rámci ochrany přírody, zejména za inovativní tvorbu aplikací pro mapování, datové analýzy a zpracování dat v oblasti ochrany přírody a krajiny.

Jan Zárybnický se svým týmem založil Informační systém ochrany přírody, v rámci něhož AOPK spravuje a poskytuje geografické údaje o chráněných územích a distribuci volně žijících rostlin, živočichů a hub. Zpracovává také podklady pro publikaci metodických postupů vývoje aplikací a systémů sběru biologických dat na Katedře aplikované geoinformatiky a územního plánování FŽP.

Seznam oceněných:

http://events.esri.com/conference/sagList/?fa=List&awardyear=2018#international

Otevřená data ochrany přírody AOPK ČR:

http://gis-aopkcr.opendata.arcgis.com/

Zajímavé aplikace:

http://aopkcr.maps.arcgis.com/home/index.html

Nálezová databáze ochrany přírody:

https://portal.nature.cz/nd

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.