Drony nejen pro studenty a vědce: Všichni jsme začínali v Ábíčku

V rámci Festivalu vědy na dejvickém kulaťáku členové Katedry aplikované geoinformatiky a územního plánování úspěšně prezentovali svoje moderní vybavení široké veřejnosti. V rámci akci přispěli svým dílem i do legendárního dětského časopisu ABC, kde vznikl poutavý článek s populistickým názvem Nebeští zahradníci – jak drony pomáhají naší přírodě. Ten dětem hravou formou přibližuje, čeho se dá dnes s bezpilotními prostředky v přírodě dosáhnout. Tištěný článek i odkaz online verzi naleznete níže.

 

 

 

Teď už ale otázka do vlastních řad - Opravdu jste začínali s Ábíčkem?

 

Jasně, ale úplně nejdřív s panenkami a Merkurem, na Ábíčko bylo potřeba umět číst. Když už jsem to uměla, těšila jsem se na každý díl. Až si přečtu o všech těch tajemstvích a hlavně až si vystříhám a slepím ty lodě, letadla, auta v „déčku“... Když teď vzpomínám, strašně mě zlobily trojúhelníčky na okrajích, co se musely pečlivě vystříhat, aby člověk slepil něco ohnutého. A taky mě štvalo, že mi do hotových aut a letadel nejdou moje panenky, byly moc velké. Nakonec byly mé nejoblíbenější panenky dvě, říkala jsem jim Břéťa a Vráťa (gender fakt netuším ;) ), které měly asi tři cenťáky. Ušít jim šatičky bylo těžké,  ale pak už to s nimi šlo – v lodích, letadlech a autech z Ábíčka a ve stavbách z Merkuru spolupracovaly na příbězích a vešly se. No, občas se na lodi vymáchaly či v letadle umazaly a musely se jít převléci ... Kdo to má furt šít a prát :-)))

(Petra, věk 4 – 10 let)

 

ODKAZ NA ONLINE ČLÁNEK ABC

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.