Aktuální vývoj evropské legislativy pro provoz bezpilotních systémů

V rámci předmětu Dálkový průzkum bezpilotními systémy proběhla ve středu 10. 4. přednáška na téma provozu bezpilotních systémů pohledem evropské legislativy. Přednášejícím byl David Balhar, který se mimo jiné podílel i na vývoji české současně platné legislativy (Doplňku X předpisu L2).

 

Ing. David Balhar má zkušenosti ze státního, výrobního i aplikačního sektoru. V České republice je předním odborníkem na provoz bezpilotních leteckých systémů včetně jejich komerčního využití. Dlouhodobě působil na Úřadu pro civilní letectví (Oddělení leteckých předpisů, Odboru standardizace a regulace). Dva roky pracoval jako operační manažer ve firmě Robodrone Industries, která se zabývá výrobou a vývojem bezpilotních systémů. V současnosti již více jak dva roky působí ve firmě Land of Drones, která cílí na provozování a rozvoj služeb v oblasti bezpilotních systémů se zaměřením na průmyslové aplikace.

 

Videozáznam přednášky je studentům dostupný prostřednictvím systému Moodle.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.