Terenní cvičení s drony

Studenti se v rámci předmětu Dálkový průzkum bezpilotními systémy aktivně účastnili terénního cvičení, jehož účelem bylo seznámit studenty s reálnou situací při plnění zakázky s bezpilotním prostředkem.

Součástí cvičení byla předletová příprava, zajištění povolení, vyhodnocení podmínek v místě letu, plánování letové mise, zaměření vlícovacích bodů. Studenti poté samostatně vyhodnotili sebraná data a vypracovali semestrální projekt. Ten simuloval reálnou přípravu a vyhodnocení komerční zakázky dle aktuálně platných legislativních aspektů.

Níže k nahlédnutí fotky z terénu a výběry ze studentských prací. Studentům děkuji za aktivní přístup a vynaložené úsilí a kreativitu při zpracování projekt a jeho následné prezentaci.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.