Workshop na univerzitě v Isfahánu

Na konci ledna navštívili členové naší katedry (J. Kropáček, V. Moudrý a D. Moravec) Univerzitu Isfahán v Iránu, která je od jara 2018 oficiálním partnerem ČZU. V rámci pobytu byl zorganizován workshop “Dálkový průzkum Země a GIS v aridním prostředí” kterého se zúčastnili studenti a postgraduanti z Fakulty Geografie. Dále byla s ředitelem oddělení pro vědeckou spolupráci Prof. Tayebim diskutována možnost společně zorganizovat letní školu zaměřenou na problémy aridních regionů.

Navštívená oblast dlouhodobě trpí následky sucha a dostupnost vody pro rostoucí populace bude v podmínkách klimatické změny stále obtížnější. Dílem náhody,  po osmnácti měsících prázdného koryta, tekla v průběhu návštěvy voda pod historickými mosty Isfahánu. Tato událost přitáhla množství místních i návštěvníků z daleka.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.