Časopis PNAS ocenil globální studii týmu s prof. Vymazalem a Ing. Belušovou z Fakulty životního prostředí ČZU

Jeden z nejcitovanějších českých vědců a expert na kořenové čistírny prof. Jan Vymazal s kolegyní Vladimírou Belušovou z katedry aplikované ekologie FŽP ČZU v Praze jsou spoluatory globální studie hodnotící znečištění světových řek, který vyšel v prestižním časopise PNAS. Článek nazvaný Pharmaceutical pollution of the world’s rivers byl nyní periodikem vybrán jako jeden ze šesti nejlepších, které PNAS v roce 2022 publikoval, a získal cenu Cozzarelli Prize

Cozzarelli Prize je pojmenována po bývalém šéfeditorovi PNAS Nicholasi R. Cozzarellim (1938–2006) a oceňuje v šesti kategoriích National Academy of Sciences (NAS) výjimečnou vědeckou kvalitu a originalitu publikovaných článků.
Laureáti ceny budou vyhlášeni na slavnostní výroční schůzi National Academy of Sciences v neděli 30. dubna 2023.

Gratulujeme!

Citace: Wilkinson, J. L., Boxall, A. B., Kolpin, D. W., Leung, K. M., Lai, R. W., Galbán-Malagón, C., ... & Teta, C. (2022). Pharmaceutical pollution of the world’s rivers. Proceedings of the National Academy of Sciences, 119(8), e2113947119.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.