Chroma+, nový nástroj v makrofotografii

Entomologové z týmu Jana Růžičky pod vedením Pavla Jakubce z katedry ekologie představili v časopise ZooKeys nový způsob úpravy fotografií hmyzu. Taxonomie hmyzu se bez vysoce detailních makrofotografií neobejde, nejnáročnější částí postprodukce nicméně zůstávalo oddělení fotografovaného objektu od pozadí. Chroma+, přináší novou, rychlou a uživatelsky přívětivou metodu pro odstranění rušivého pozadí s vysoce kvalitním výstupem. Metodu je možné aplikovat v programech Photoshop nebo opensourceovém GIMPu a je tedy vhodným nástrojem nejen pro profesionály, ale i pro nadšené amatéry z řad veřejnosti.

Citace: Jakubec, Pavel, Martin Novák, and Jarin Qubaiová. "Chroma+, a new automontage method of image background selection for Insects and other structurally complex objects." ZooKeys 795 (2018): 67.

Srovnání výsledků postprodukce (Chroma+ je vpravo dole):

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.