FŽP opět organizovala sčítání vodních ptáků

Stovky ornitologů u nás a další tisíce ve 143 zemích světa vyrazily o víkendu 11. a 12. ledna 2020 na řeky, rybníky, přehrady, jezera a mořská pobřeží sčítat vodní ptáky. Nadšenci se tak zapojili se tak do Mezinárodního sčítání vodních ptáků (International Waterbird Census), které probíhá již od roku 1966 jako celosvětově nejstarší a nejrozsáhlejší projekt tzv. občanské vědy (citizen science). Přináší jedinečné informace o tom, jak populace vodních ptáků reagují na globální klimatické změny. Získané výsledky pomohou vodní ptáky efektivně chránit a zmírnit jejich konflikty s člověkem. Sčítání v Česku organizuje Fakulta životního prostředí ČZU v Praze jako součást mezinárodního projektu koordinovaného Wetlands International.

Tiskovou zprávu k akci je možné stáhnout ZDE.

Akce v médiích:
https://www.denik.cz/regiony/s-dalekohledy-a-zapisniky-meziricsti-dobrovolnici-scitali-zimni-ptaky-na-becve-20200112.html
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/dobrovolnici-budou-o-vikendu-pocitat-vodni-ptaky/1841041

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.