Nocí vědců odhalíme tajemství ptačích budek, tropických pralesů a smyslů hmyzu

Nocí vědců na FŽP letos odhalíme tajemství ptačích budek, pralesů a smyslovým vnímání různých barevných světel nočním hmyzem. Naši specialisté se na vás těší v pátek 6. října mezi 17:00 a 22:00 přímo v budově fakulty v Praze na Suchdole. Na co se můžete těšit?

Lektor Michal Řeřicha: Jakým tajemstvím k sobě láká světlo noční hmyz?
Připadá vám, že je v noci opravdu tma? Světelné znečištění neovlivňuje jen kvalitu našeho spánku, ale všechny živé organismy. Asi jste si všimli, že za tmy ke zdroji světla přilétá hmyz. Co se ale stane, když si v noci rozsvítíte lampu vydávající třeba ultrafialové záření?

Lektor Tomáš Jůnek: Co všechno nám odhalí fotopasti?
Co nám fotopasti můžou prozradit o chování skrytě žijících zvířat nebo o prostředí kolem nás? O tom vám povědí zoologové, kteří dlouhodobě monitorují nejvzácnější zvířata (nejen) v rovníkových pralesích. A jestli chcete, do pralesa vás rovnou (virtuálně) vezmou.

Lektor Vlastimil Ososba: Tajemství chytrých ptačích budek
Někteří ptáci hnízdí v otevřených hnízdech, jiní v dutinách, to přeci víme. Už jste si ale někdy lámali hlavu nad tím, co se asi všechno děje v dutině stromu nebo v ptačí budce? Naši ornitologové se s vámi o tato tajemství podělí díky kamerám umístěným přímo uvnitř hnízdní dutiny.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.