Nová studie přináší vhled do záchytu kadmia na organické hmotě

Postdok Gildas Ratié se spoluautory z fakultního týmu Environmental and Isotope Geochemistry Group publikoval nejnovější výsledky svého výzkumu v časopise Environmental Science & Technology zahrnutém v prestižní databázi Nature Index. Výsledky ukazují, že analýza izotopů kadmia poskytuje cenné informace o mechanizmech záchytu tohoto kovu na povrchu organické hmoty a není vždy nutné pro tyto účely využívat méně dostupné metody rentgenové absorpční spektroskopie.

Ratié, G., Chrastný, V., Guinoiseau, D., Marsac, R., Vaňková, Z., Komárek, M., 2021. Cadmium isotope fractionation during complexation with humic acid. Environmental Science & Technology 55, 7430-7444.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.