Petr Keil a Aleš Urban získali prestižní podporu excelentního výzkumu

Makroekolog Petr Keil a klimatolog Aleš Urban získali prestižní podporu svého výzkumu Research Excellence in Environmental Sciences (REES), kterou FŽP přispívá k budování nejkvalitnějších vědeckých týmů. Výzva je určená zkušeným badatelům, kteří se hodlají zúčastnit mezinárodních grantových soutěží a publikovat své vědecké výsledky v uznávaných časopisech. Díky ní získávají na FŽP pracovní smlouvu až na tři roky s maximální možnou dotací ve výši devíti milionů korun.
Petr Keil (zkušenosti z UK, iDiv, Yale University, University of Leeds) doplnil skupinu Petry Šímové (KAGÚP) a jeho doménou je metodické časoprostorové mapování biodiverzity.
Aleš Urban (zkušenosti z AV ČR, Humboldt University of Berlin, Arizona State University) nastoupil do týmu Martina Hanela (KVHEM) a zúročí své bohaté zkušenosti v tématu vlivů klimatických změn na lidské zdraví.