Speciální vydání Frontiers in Ecology and Evolution je věnováno vědkyním

Tematická editorka Yanina Benedetti z týmu Community Ecology and Conservation FŽP s kolegyněmi Christine Haaland a Janou Růžičkovou uvádějí inaugurační speciální číslo vědeckého časopisu Frontiers in Ecology and Evolution, věnované výhradně vědkyním.
Dlouhodobé předsudky odrazují ženy od oborů souvisejících s vědou, zejména v konceptu STEM, což má za následek nerovnováhu 70:30 ve prospěch mužů ve výzkumných pozicích. Chceme-li změnit tradiční myšlení, zdůrazněné vizí genderové rovnosti UNESCO, je třeba se zbavit stereotypů a povzbudit dívky a ženy, aby se vědecké kariéře věnovaly. Proto Frontiers in Ecology and Evolution s hrdostí nabízí toto vydání jako platformu pro podporu práce vědkyň ve všech oblastech ekologie a evoluce. K zařazení do vydání je nutné, aby první nebo poslední autorkou v autorském týmu byla žena. Termín odevzdání rukopisu je stanoven na 30. dubna 2023. Časopis se zabývá celou šíři výzkumu na poli Urban Ecology a představuje pokroky v teorii, experimentech, metodologii a aplikacích.

Pro více informací navštivte: https://www.frontiersin.org/research-topics/45414/women-in-urban-ecology-2022

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.